fbpx

10 Adımda Kiralık Ev Bulma Rehberi

Gezmekten ayaklarınıza kara sular indi! İnternete bakmaktan gözünüz ve başınız ağrıdı! Yine de bütçenize ve size uygun kiralık ev bulamadınız.

İyi de ne yapmanız gerekiyor?

Gelin, bütçenizle dost ve istediğiniz özelliklere sahip kiralık ev nasıl bulunur birlikte öğrenelim.

  1. Gündemi Yakından Takip Edin

Kiralık ev bulmanın en etkili yollarından bir tanesidir. Malum her şey biz insanlar için…

Dolayısıyla ev ve konut piyasalarını da aslında insanlar belirliyor. Tıpkı borsalarda olduğu gibi.

Bazı aylarda kira fiyatları düşer ve “ben bu evi kiralayamam” dediğiniz evleri bile kiralayabilirsiniz.

SOKAK EV ARAMA

Kiralık ev

Evet internette araştırma yapmak bazen zor ve yorucu olabiliyor. Ancak en kolay kiralık ev bulabileceğiniz mecra yine de internet ortamıdır.

Gayrimenkul satma ve kiralama işlemlerine yardımcı olan siteleri araştırarak kolaylıkla kiralık ev bulabilirsiniz.

Öncelikle bütçenizi iyi hesaplayın. Kira için aylık ne kadar bütçe ayırabilirsiniz? Bu sorunun cevabını net bir şekilde verebilmelisiniz.

Kiralayacağınız ev işyerinize yakın olursa daha iyi olur. Ayrıca çocuklarınızın okuluna, alışveriş merkezine, market gibi alanlara da yakın olmalıdır.

Tabi ki tüm bu saydıklarımızın bir arada olduğu bir ev bulmak zordur. Ama en azından çok fazla uzak mesafelerde olmamasına dikkat edin.

Tam istediğiniz gibi bir ev buldunuz harika! Ama bir baktınız ev kiralanmış bile…

Ev sahibi ilanı kapatmış ama siz dikkat etmemişsiniz. İnternet üzerinde kiralık daire araması yaparken, güncel ilanları listeleyin. Böylece zaman kazanmış olursunuz.

Eskiden internet yoktu. Ev almak ya da kiralamak isteyen kişiler, en yakınındaki emlakçılardan yardım alırdı. Ya da sokak sokak gezerlerdi ve çok yorulurlardı.

Tabi ki ev bulmak yorucu bir iş…

KIRALIK EV

Gezerek ev arama

İstediğiniz özellikte kiralık ev bulmak çok zor olsa da imkansız değil. Tıpkı eski günlerde olduğu gibi, işe gidip gelirken yolunuz üzerindeki binaları dikkatli bir şekilde gözlemleyin. Camlarda asılı olan ilanlara bakın. Yolunuzun üstünde emlakçı varsa, camında asılı olan ilanları incelemeye çalışın.

Belki de fiyatı oldukça uygun bir ev bulduğunuzu düşünüyorsunuz, ama yanılıyor olabilirsiniz. Çünkü her şey kira fiyatlarıyla ilgili değildir. Ailenizin güvenle yaşayabileceği ve konforlu alanları bulunan bir bölgede ev kiralamanız en iyisidir.

Yani kiralık ev ararken tek başınıza değil, ailenizdekileri düşünerek de hareket etmelisiniz.

Orta halli bir semtte fiyatı biraz pahalı olan bir yer bulabilirsiniz. Belki fiyatı biraz pahalıdır, ancak en azından güvenlidir.

Tüm bu aşamaları geçtikten sonra, aradığınız evi bulduğunuzu düşünebilirsiniz. Ancak öncelikle evi baştan aşağı incelemeniz gerekiyor. Dışarıdan her şey çok güzel görünebilir. Ancak detaylarda aradığınız özellikleri bulamayabilirsiniz.

Yeri kulağı vardır derler. Bazen aradığınız fırsat ayağınıza gelebilir. Arkadaşlarınız ve akrabalarınızdan uygun fiyatlı ve tam istediğiniz gibi bir kiralık daireyi duyabilirsiniz.

Ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre en uygun ev kiralama dönemleri, Mart ve Eylül ayları olarak tespit edilmiş.

Nedeni ise oldukça basit!

Bu aylarda öğrenciler kiraladıkları evleri boşaltıyorlar. Dolayısıyla kiralayabileceğiniz birçok seçenek elde etmiş oluyorsunuz.

Ekim ve Mart ayları ölü sezon olarak değerlendiriliyor. Bu aylarda kirası uygun ev bulabilmeniz olası…

  1. Bağdatlılar Emlak Size Yardımcı Olabilir

İstanbul gibi kalabalık bir şehirde ev bulmak çok zor hale gelebiliyor. Yıllardır edindiğimiz tecrübe ile sizlere yardımcı olmaya hazırız. Kiralık ev bulamıyorum sorununuza kesinlikle çözüm buluyoruz. Hayalinizdeki kiralık evi bulmanıza yardımcı olabiliriz. İstanbul kiralık daire portföyümüzle sıkıntınızı kısa sürede giderebiliriz. Tek yapmanız gereken web sitemizin iletişim kanallarından bizlere ulaşmanız. Müşteri danışmanlarımız kiralık ev konusunda sizlere yardımcı olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Open chat
Bilgi almak istiyorum!