fbpx

NEDEN GAYRİMENKULÜNÜZ İÇİN EMLAK HİZMETİ ALMALISINIZ?

NEDEN GAYRİMENKULÜNÜZ İÇİN EMLAK HİZMETİ ALMALISINIZ?

Gayrimenkulünüzü değerinde satmak ya da kiralamak için neden yorulasınız ki? Emlak hizmeti alarak, birçok sorundan anında kurtulabilirsiniz.

Nasıl mı?

Emlak Hizmeti Verenlerin Yasal Sorumlulukları Vardır

Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik, emlak dünyasında hizmet verenlerin daha güvenilir hale gelmesini sağladı. Artık herkes kafasına göre ev alıp satamıyor. Çünkü öncelikli olarak mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak zorunda. Her 5 yılda bir de bu belge yenileniyor ve tüm geçen bu süreçte emlak hizmeti sağlayan sürekli olarak denetleniyor.

Yani evinizi eş, dost, akraba ya da bu kişi güvenilir bu satsın bizim evimizi diye riske atmayın.

Yani her şeyiyle kayıtlı firma ve personelinden hizmet alacaksınız. Size asla yanlış yapamazlar.

Ama tanımadığınız biri kesinlikle yapabilir.

EMLAK HIZMETI YASAL SORUMLULUKLAR

Emlak hizmeti yasal sorumluluklar

Emlak İşi Uzman İşidir

Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Tabi ki olmaz. Aynı işi yıllar boyunca, haftada 7 gün günde 10 saat yapan birisiyle, yapmayan birisi aynı olur mu? Yeterlilik belgesine sahip uzun yıllar meslekte yer alan ve bu işin adeta kompedanı haline gelmiş birisi tabi ki kendi bölgesindeki emlak piyasasını iyi bilir.

Satılı ve kiralık evlerin ne durumda olduğunu, binaların yaşını ve donanımlarını gayet iyi bilir. Yani kısacası emlak işi uzman işidir.

Kendi başınıza evinizi satmaya ya da kiralamaya çalıştığınızda, bilmediğiniz konularda kesinlikle yanılırsınız. Hatta evinizi düşük bir bedele satma ya kiraya verme hatasına bile düşebilirsiniz. Çünkü bazı insanlar gerçekten ikna edici olabiliyorlar ve evinizin değeri konusunda sizleri kesinlikle kandırabilirler.

Emlak Hizmeti Haklarınızı Korur

Serbest piyasa koşullarında birçok kişi elinde bulunan taşınır ya da taşınmaz mala kendi kafasına göre fiyat veriyor. Dolayısıyla piyasa fiyat ve kalite açısından oldukça karmaşık bir hale geliyor. Kalite diyoruz çünkü biz biliyorduk ki kaliteli ürünler her zaman pahalıydı.

Ama şimdi öyle değil. Çünkü birçok insan aslında değerinin altında olan evlerine yüksek fiyat biçebiliyor. Hiç bilmediğiniz için siz de satılan ürünün kaliteli ya da iyi olduğunu sanıyorsunuz.

Peki ya bu durumu nasıl anlayacaksınız?

Tabi ki anlayamayacaksınız çünkü deneyime sahip değilsiniz.

Oysa ki iyi bir emlakçı ilk defa görse bile bir evin değerinin söylediği gibi olup olmadığını kesinlikle anlayacaktır.

Bu yüzden emlak hizmeti almanız, aynı zamanda haklarınızın korunması için kesinlikle gereklidir. Üstelik yalnızca evinizin satışı ve kiralanması aşamasında değil, tüm süreç tamamlanana kadar da emlak hizmeti yardımı alabilirsiniz. Mesela satışın noterden gerçekleştirilmesi ve tapu işlemleri gibi…

Evinizin satmak ya da kiralama istiyor ve haklarınızın da korunmasını arzu ediyorsanız Bağdatlılar emlak ofisi iletişim bilgilerimize ilgili sayfadan ulaşabilirsiniz. Gayrimenkul danışmanlığı ve tüm hizmetlerimiz hakkında bizlerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Unutmayın!

Biz kül yutmayız!

EMLAK HIZMETI

Emlak hizmeti

Gayrimenkulleriniz Değerinde Satılır

Her ne kadar birçok kişi kafasına göre evine fiyat biçse de, aslında her evin bir rayiç bedeli vardır. Yani piyasa bedeli. 

Rayiç bedel ise emlak danışmanı yardımıyla öğrenilebilir. Uzun yıllar sektöre verdiğimiz nitelikli hizmetlerimiz devam ediyor. Bağdatlılar Gayrimenkul firması olarak evinizin değerinde ve hızlı satılmasını ya da kiralanmasını sağlıyoruz.

Gerekli olan tüm yetki belgelerine sahibiz ve kanuni sorumluluklarımızı biliyoruz. Ayrıca tüm personelimiz alanında uzman ve deneyimlidir.

Bu sayede sektöre uzun yıllardan bu yana başarıyla hizmet sağlıyoruz. Hakkımızda daha fazla bilgi almak için referanslar bölümüne bakmanız yeterli olacaktır.

Bizimle hem zamandan hem da paradan kazanırsınız. Ayrıca gayrimenkullerinizi değerinde satmanın huzurunu yaşarsınız.

#emlakofisi #gayrimenkuldanısmanı #gayrimenkulhizmeti #emlak #yatirim

SEMANTİK KELİMELER:

Taşınmaz ticareti

Taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik

Mesleki yeterlilik belgesiYazar

Turhan Bağdat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Open chat
Bilgi almak istiyorum!