fbpx


Neden Türkiye’de Gayrimenkule Yatırım Yapmalı? Türkiye yaklaşık 783.562 km²’lik çok geniş bir alanı kaplamaktadır. Bu, geliştirme için çok fazla potansiyel olduğu anlamına gelir. Türk gayrimenkul sektörü son on yılda muhteşem bir büyüme kaydetti. İstanbul, Avrupa’da gayrimenkul yatırımı için en cazip şehir seçilirken, Türkiye genelinde gayrimenkul yatırımı açısından en karlı 3. ülke dünya çapında 3. sırada yer almaktadır.

Türkiye’de ev satın almak için adım adım rehber;
Aşama 1 Araştırma Türk emlak pazarı her geçen gün büyüyor. Türkiye’de satılık binlerce gayrimenkul ve yüzlerce emlak firması var. Her firma size farklı şeyler söyleyecek ve farklı tavsiyeler verecektir. Türkiye hakkındaki bilgimiz ve 5000’den fazla gayrimenkul işlemi ile ilgili deneyimimiz. Deneyimlerimizi sizlerle paylaşmaya saygı duyuyoruz. 35 yılı aşkın tecrübesi, 12 Gayrimenkul Firması. Ayrıca Mimarlık & Mühendislik, İnşaat ve Proje Danışmanlık Şirketiyiz. Gayrimenkul yatırımlarınızdan en iyi sonuçları almanıza yardımcı olmak için buradayız.
2. Aşama Emlak için doğru firmayı bulun Türkiye’de bir ev ararken, farklı web sitelerinin referanslarını kontrol etmenizi ve farklı emlak firmalarını karşılaştırmanızı tavsiye ederiz. Uzun süredir buralarda iseler, katı ve güvenilir firmalardır. Sizi ve isteklerinizi anladıklarından emin olun. Ezberlenmiş bir satış konuşmasını okudukları hissine kapılırsanız (ve etrafta pek çoğu var), o zaman büyük olasılıkla öyledir. Uzaklaş. Sizin için doğru firmalar değiller.

3.Aşama Emlak firmanızla konuşun ve iyi bir uyum oluşturun
Bazılarımız telefonu kaldırıp emlak firmalarıyla konuşmaktan çekiniyor. “Satılmaktan” hoşlanmıyoruz ve kendimizi saldırgan bir pazarlama assocoate tarafından karşı karşıya kalabileceğimiz koşullara koymamaya çalışıyoruz. Ancak, firmanızla açıkça ve uzun süre konuşamazsanız, o zaman firmanız ihtiyaçlarınızı ve seçimlerinizi anlayamayacaktır. Yani, bir gerçeği doğru bulduğunuzu hissettiğinizde, zamanınızı onlarla uzun uzun konuşmaya ayırın. Onları tanıyın ve sizi tanımalarına izin verin. Bu, sizin için elinden gelenin en iyisini yapması için firmanıza yardımcı olacak ve motive edecek bir uyum oluşturmanın anahtarıdır. Bu uyum sizi Türkiye’ye kadar takip edecek ve Türkiye’deki yeni evinizi başarıyla satın aldıktan sonra umuyoruz.
4.Aşama – Türkiye Ziyareti Türkiye’de ev alıp almayacağınıza karar vermek için Türkiye’yi ziyaret etmeniz, çevreyi tanımanız ve yerel restoranları ve mutfağı denemeniz gerekecek. Bağdatlılar Grup’ta size sadece bir mülk satmıyoruz: Size kendinizi rahat ve yuva halinde hissedeceğiniz bir yaşam tarzı, rüya bir yer ve pastoral bir ortam satmayı seviyoruz. Biri size telefonla bir mülk satmaya çalışırsa, görünmeden görün, sonra dikkatli olun. Bunu yapmanın yolu bu değil.

Aşama 5 – Türkiye’de emlak analizi gezisine çıkın Onurlu bir şirketle profesyonelce organize edilmiş bir inceleme gezisi, kapsamlı bir şekilde mülk aramanızda size yardımcı olacaktır. En az dört gün bizimle farklı evler görmenizi, evrak işlerine göre sınıflandırmanızı ve yerel manzara ve yaşam tarzına alışmanızı öneririz. Markalı geliştiriciler tarafından sunulan analiz gezilerini önleyin: Yalnızca bu geliştirici tarafından satılan mülkleri göreceksiniz, bu da bölgedeki çok sayıda mülkü kaçıracağınız anlamına gelir. Bu geziler aynı zamanda zor satış teknikleri nedeniyle utanç verici.

Aşama 6 Her seçeneği keşfedin Bağdatlılar Grup olarak, paranızın karşılığını almanızı sağlamak için geniş bir fiyat aralığında, mümkün olduğunca çok konumda çok sayıda mülkü ziyaret etmenizi sağlayacağız. Gezinizden önce telefonda, e-postalarda ve muhtemelen yüz yüze görüşmelerde yaptığımız ilk görüşmelerimizde, Türkiye’de görmeniz için birçok ev ve gayrimenkulü incelemiş olacağız. Sonuçta, güneşte bir ev satın almak büyük bir karardır, size doğru kararı vermenizi sağlamak istiyoruz.

7. Aşama – Satın alma fiyatını ve koşullarını belirtin Türkiye’de bir emeklilik villası veya bir yatırım dairesi satın alıyor olun, mümkün olan en iyi fiyat ve koşulları sağlamak için sizin adınıza görüşeceğiz. Kapsamlı ağlarımız ve bağlantılarımız, geliştiricilerden ve özel satıcılardan önemli indirimler alabileceğimiz anlamına gelir. Bu bizim işimiz, sizi temsil eden danışmanlarınız olarak, sizin için mümkün olan en iyi anlaşmayı sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Satın alma işleminiz için bütçe oluştururken, İspanya, Fransa ve İtalya’dan çok daha düşük olmasına rağmen, Türkiye’de mülk satın alma ile ilgili arızi maliyetlerin olduğunu unutmayın. Doğru bir şekilde bütçe yapabilmek için bunları dikkate alın.

Aşama 8Mülkü rezerve edin ve fiyatını dondurun Türkiye’de hayalinizdeki evi, villayı veya daireyi bulduğunuzda, satın alma sürecine devam edebilmemiz için mülkü sizin için rezerve edeceğiz. Türkiye’de gayrimenkul rezerve etmenin maliyeti genellikle 1.000 £ (1.100 Euro) civarındadır ve iade edilmez. Bu miktar satıcıya rezervasyon depozitosu olarak verilir ve kararlaştırılan satın alma fiyatından çıkarılır. Ancak, mülkü rezerve ettiyseniz, daha sonra satın almaya devam etmemeye karar verirsiniz, rezervasyon depozitosu kaybedilir.
9. Aşama Sizin için satın alma işlemini sona erdirmek için avukat yetkisiyle bir avukat atayın Türkiye’de bir mülk satın almanın en kolay yolu, Türkiye’deki bir avukata vekaletname vererek anlaşmayla sizin adınıza anlaşma yapmaktır. Bu size zaman kazandırır, satın alma işlemi yapılırken ülkede kalmanıza gerek olmadığı anlamına gelir ve satın alma işleminizin herhangi bir aksaklık olmaksızın olabildiğince sorunsuz olmasını sağlar. Bağdatlılar Grup olarak, birçok uygun ve şiddetle tavsiye edilen avukatla çalıştık ve sizi teftiş geziniz sırasında bir avukatla tanıştıracağız. Elbette kendi avukatınızı seçebilirsiniz.

Aşama 10 – Mülkte son bir kontrol Sözleşmeleri imzaladıktan sonra, satın alma işleminin tamamlanması yaklaşık dört hafta sürecektir. Atanmış avukatınız bu süreçte, mülkiyetin sizin adınıza kayıtlı olduğuna dair garantiye tapu kontrolü ve belediye kontrolü dahil olmak üzere mülk üzerinde gerekli tüm kontrolleri yapacaktır.

Aşama 11 – Tapu tapu sicilinin alınması (TAPU) Türkiye’de gayrimenkul satın alma işleminizi tamamlamanın son adımı, Türk TAPU’nuzu (veya tapu senedini) kaydettirmektir. Tüm evrakları güvence altına aldığımızda ve her iki taraf da sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra, eviniz adınıza kaydedilecek ve Türkiye’deki yeni evinizin tapusunu (TAPU) alacaksınız. Bu, Türkiye’de mülk satın almak için kolay rehberimizi tamamlıyor. Gayrimenkul gereksinimleriniz ve Türkiye’de gayrimenkul satın alma işleminizle ilgili aklınıza takılan her türlü sorunuz hakkında sizinle telefon veya e-posta yoluyla konuşmaktan her zaman mutluluk duyarız. Cevaplamanız gerekebilecek herhangi bir sorunuz varsa, hiçbir zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Tapu örneği Aşama 11 – Tapu tapusunun alınması (TAPU) Türkiye’de gayrimenkul satın alma işleminizi tamamlamanın son adımı, Türk TAPU’nuzu (veya tapu senedini) kaydettirmektir. Tüm evrakları güvence altına aldığımızda ve her iki taraf da sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirdikten sonra, eviniz adınıza kaydedilecek ve Türkiye’deki yeni evinizin tapusunu (TAPU) alacaksınız. Bu, Türkiye’de mülk satın almak için kolay rehberimizi tamamlıyor. Gayrimenkul gereksinimleriniz ve Türkiye’de gayrimenkul satın alma işleminizle ilgili aklınıza takılan her türlü sorunuz hakkında sizinle telefon veya e-posta yoluyla konuşmaktan her zaman mutluluk duyarız. Cevaplamanız gerekebilecek herhangi bir sorunuz varsa, hiçbir zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Tapu örneği

Open chat
Bilgi almak istiyorum!